Behmor Brazen Plus - Filtre Kahve Makinesi Özellikleri
18. 04. 2022

Behmor Brazen Plus - Filtre Kahve Makinesi Özellikleri

Behmor filtre kahve makineleri özellikleri ve çalışma prensibi ile hem evde hem de butik işletmelerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu yazımızda Behmor filtre kahve makinelerinde bulunan özellikleri sizlere tanıtmak isteriz. 

Ön Demleme Süresi

Behmor filtre kahve makineleri ön demleme özelliği ile piyasadaki rakiplerinden hızlıca sıyrılır. Bu özellik sayesinde hazne içerisindeki kahve az miktar sıcak su ile önden ıslatılır böylelikle hem ısıtılmış hem de gaz salınımı başlatılmış olur. Bu ön demleme işlemi "Blooming" olarak da adlandırılır. Blooming işlemi yapılmış kahveler çözünmeye daha müsait olur. Çok daha homojen şekilde demlenir. 

Ön demleme süresi 15 saniye ile 4:00 dakika arasında ayarlanabilir. Kahve tipine ve miktarına göre dilediğiniz süreyi kolayca seçebilirsiniz. 

Su Sıcaklığı Seçimi

Behmor Brazen filtre kahve makinelerinde su sıcaklığı seçimi yapabilirsiniz. 88 ve 99 derece arasında ayarlanabilen su sıcaklığı ile dilediğiniz kahve tadına göre müdahalede bulunabilirsiniz.

Su Haznesi

1.2 litrelik su haznesi aynı zamanda kazan işlevi de gösterir. Suyun tamamı istediğiniz sıcaklığa ulaşmadan demleme başlamaz. Bu özellik demleme boyunca ısı stabilizasyonu sağlar ve çözünmede dalgalanma yaşamazsınız. 

Espresso Nedir? Nasıl Yapılır? 3 Kolay Yöntemde Espresso Yapılışı
17. 03. 2022

Espresso Nedir? Nasıl Yapılır? 3 Kolay Yöntemde Espresso Yapılışı

Espresso, İtalya’dan tüm dünyaya yayılan, basınç kullanarak hızlı kahve demleme yöntemidir. 1900’lü yıllarda İtalya’da ortaya çıkan bu yöntemin adını İtalyanca’da ‘hızlı’ anlamına gelen ‘espres’den aldığı söylenir. Bir diğer rivayete göre ise ‘press’ yani basınç sözcüğünden türediği düşünülür.

Sıcak suyun yüksek basınçla beraber çok kısa sürede kahvenin içinden geçmesiyle hazırlanan espresso, sade içilmesinin yanı sıra keyifle tükettiğimiz Latte, Cappuccino gibi kahvelere dönüştürülebilir. Espresso, filtre kahveye nazaran daha fazla kahve, daha az su içerir. Bu sebeple espresso daha yoğun kıvamlı ve daha zengin aromalıdır.

Yunanistan Frappé Kültürü Nedir? Frappe nasıl yapılır?
17. 03. 2022

Yunanistan Frappé Kültürü Nedir? Frappe nasıl yapılır?

Üstü köpüklü soğuk kahve olarak tanımlayabileceğimiz ‘Frappe’, Yunanistan’ın en popüler içeceklerinden biri olma özelliği taşıyor.

İlk kez 1957 yılında Selanik’te içilen Frappe’nin mucidi, bir hazır kahve firması çalışanı olan Dimitris Vakondios’tur. Vakondios, arkadaşı hazır kahve tanıtımı yaparken aynı kahvenin sıcak değil de soğuk suyla hazırlansa nasıl olacağını düşünür. Bu sayede tesadüfi şekilde Frappe ortaya çıkar ve kısa süre içinde ülke genelinde yayılarak Yunanistan’ın milli içeceği haline gelir.

Nanopresso, Minipresso ve Picopresso arasındaki Farklar
17. 02. 2022

Nanopresso, Minipresso ve Picopresso arasındaki Farklar

Wacaco’nun 3 espresso makinesi de çantada rahatlıkla taşınabilir ve kullanımı kolaydır. Minipresso ile rahatlıkla klasik espressolar demleyebilirsiniz. Öğütülmüş kahve ve NS kapsül versiyonları vardır. Su tankı geliştirilebilir.

Nanopresso; geniş akseusar ve renk seçenekleri sunar. Sepet ve su haznesi geliştirilebilir. Kapsül adaptörleri eklenebilir.

Picopresso basınçsız-klasik espresso sepeti kullanır. Profesyonel kullanıma en uygun ekipmandır.

 

La Cimbali Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Konu
25. 04. 2022

La Cimbali Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Konu

Kafe açma aşamasındaysanız ya da var olan profesyonel kahve makinenizi değiştirmek istiyorsanız, La Cimbali kahve makineleri en büyük yardımcınız olacaktır. Kafe açma aşamasında, sizin için en önemli nokta espresso makinesi seçimidir. İşletmenize en uygun olan makineyi seçmeniz daha kaliteli ve lezzetli kahve tadını müşterilerinizle buluşturmanızı sağlar. Özellikle kısıtlı bütçe ile işletme açma aşamasındayken, kafe sahiplerinin ekipman seçimini akıllıca yapması önemlidir.

Kahve makinesi seçiminizde kesinlikle acele etmemelisiniz. Endüstriyel kahve makinesi seçimi, özen gerektiren bir konu. La Cimbali, 1912 yılında kurulduğu günden bu yana, endüstriyel kahve makineleri alanında kaliteli kullanımı sizlerle buluşturur. İlk mağazalarını 1930 yılında, İtalya’nın Milan şehrinde açmışlardır. O tarihten günümüze kadar,la cimbali espresso makinesi alanında sektöründe lider marka olarak hizmet vermeye devam ediyor. Ülkemizde, endüstriyel espresso makinelerinin tümü, cimbali ismiyle anılmaktadır. Bu durum, markanın ülkemizde oldukça tanınmış olduğunun da bir göstergesidir.

Kahve Akımları Nelerdir?
31. 03. 2022

Kahve Akımları Nelerdir?

Başlangıçta şifalı bir içecek olarak görülen kahve, ilk keşfedildiği çağlardan bu yana çok daha büyük önem kazanarak günümüze taşınmış ve bir ‘kültür’ olarak gelecek nesillere de aktarılmaya devam edecektir. Kahvenin gelişim süreci sürekli bir ivme kazanarak üç ana bölümde incelenir. Günümüzde ‘3.dalga kahve akımı’ olarak adlandırdığımız süreç öncesinde 2.dalga kahve akımı ve 1. dalga kahve akımı yer alır.

2. dalga kahve akımı, Amerika’da filizlenen Starbucks gibi ünlü kahve zincirlerinde kahvenin pek çok türünün tüketiciyle buluşmasıyla başlar. Kahvenin kalitesi bu dönemde eskiye nazaran daha çok önemsenir ve kahve içme keyfi yeni bir boyuta taşınır.

Proje ve Konsept Danışmanlığı - Cafe Restoran ve İşletme Çözümleri
24. 03. 2022

Proje ve Konsept Danışmanlığı - Cafe Restoran ve İşletme Çözümleri

Mayko Endüstriyel olarak bir çok yerel ve uluslararası marka ile işbirliği yapıyoruz. Bu markalardan bazılarına makine desteği ve danışmanlık hizmeti verirken, birçoğu ile anahtar teslimi projeler gerçekleştiriyoruz. Proje bazlı çalışmalarda, müşterilerimiz ve onların yatırımcıları ile

doğrudan temas kurarak, uygulanacak konsept ile ilgili mühendislik, teknik ve mimari destekte bulunuyoruz.

Mayko Endüstriyel 10 yılı aşkın tecrübesi ile endüstriyel mutfak alanında söz sahibi pazar lideri bir firmadır. Kurulduğu günden bugüne birçok prestiji projeyi başarıyla tamamlamıştır. İmzası olduğu projelerde modern endüstriyel üretim kalitesini yükseklere taşımayı hedefleyen Mayko, bugün endüstriyel mutfak sektöründe yenilikçi projelerin mimarıdır. Projelerimizde sadelik ve fonksiyonelliği ön planda tutarak hayallerinizi tasarlayıp , mutfaklarınızı projelendiriyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.