Rengarenk kahveler: Rainbow Latte Art nasıl yapılır?

06/08/2018 0 Yorumlar

Kahve keyfinin sanata dönüşmesiyle karşımıza çıkan ‘Latte Art’, bu kez rengarenk! Klasik kahve rengi algımızı değiştiren bambaşka bir sanat ‘Rainbow Latte Art’. Kahveden aldığımız lezzeti göz zevkimizle birleştirerek daha da arttıran rengarenk kahveler, kahvenin tadında herhangi bir bozulmaya neden olmadan süt kremasını gökkuşağına dönüştürüyor.

Rengarenk kahveler: Rainbow Latte Art nasıl yapılır?

Kahve keyfinin sanata dönüşmesiyle karşımıza çıkan ‘Latte Art’, bu kez rengarenk!
Klasik kahve rengi algımızı değiştiren bambaşka bir sanat ‘Rainbow Latte Art’. Kahveden aldığımız lezzeti göz zevkimizle birleştirerek daha da arttıran rengarenk kahveler, kahvenin tadında herhangi bir bozulmaya neden olmadan süt kremasını gökkuşağına dönüştürüyor.
Peki ‘Rainbow Latte Art’ nasıl yapılır?

‘Rainbow Latte Art’ın yapımı normal Latte Art’tan çok da farklı değil aslında. Latte yapılmak için hazırlanan kahve bir kenarda beklerken sanat kısmında kullanılacak süt kremasının yapımına başlanır. Buhar yöntemiyle ısıtılarak kıvamı ve tadı arttırılan süt, artık krema formundadır. Normal latte sanatında bu aşamada süt kreması kahvenin üzerine verilmek istenen şekle uygun olarak dökülür veya dökülen kremanın üstüne sonradan bir çubuk yardımıyla şekil verilir. Rainbow Latte sanatında ise, hazırlanan süt kremasına istenen renk ya da renklerde gıda boyası damlatılır. Ardından kahvenin üzerine dökülen süt kreması gökkuşağı renklerinde görsel bir şölen sunar.

Yorum Yap