x

Behmor Brazen Plus - Filtre Kahve Makinesi Özellikleri

Behmor Brazen Plus - Filtre Kahve Makinesi Özellikleri

Behmor Brazen Plus 3.0 Filtre Kahve Makinesi

Behmor filtre kahve makineleri özellikleri ve çalışma prensibi ile hem evde hem de butik işletmelerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu yazımızda Behmor filtre kahve makinelerinde bulunan özellikleri sizlere tanıtmak isteriz. 

Ön Demleme Süresi

Behmor filtre kahve makineleri ön demleme özelliği ile piyasadaki rakiplerinden hızlıca sıyrılır. Bu özellik sayesinde hazne içerisindeki kahve az miktar sıcak su ile önden ıslatılır böylelikle hem ısıtılmış hem de gaz salınımı başlatılmış olur. Bu ön demleme işlemi "Blooming" olarak da adlandırılır. Blooming işlemi yapılmış kahveler çözünmeye daha müsait olur. Çok daha homojen şekilde demlenir. 

Ön demleme süresi 15 saniye ile 4:00 dakika arasında ayarlanabilir. Kahve tipine ve miktarına göre dilediğiniz süreyi kolayca seçebilirsiniz. 

Su Sıcaklığı Seçimi

Behmor Brazen filtre kahve makinelerinde su sıcaklığı seçimi yapabilirsiniz. 88 ve 99 derece arasında ayarlanabilen su sıcaklığı ile dilediğiniz kahve tadına göre müdahalede bulunabilirsiniz.

Su Haznesi

1.2 litrelik su haznesi aynı zamanda kazan işlevi de gösterir. Suyun tamamı istediğiniz sıcaklığa ulaşmadan demleme başlamaz. Bu özellik demleme boyunca ısı stabilizasyonu sağlar ve çözünmede dalgalanma yaşamazsınız. 

Sıcaklık Korunumu 

Behmor Brazen su sıcaklığı, ısı korunumu ve tutarlılık konusunda epey başarılıdır. Su haznesinde bulunan bütün suyun ısıtlmasıyla beraber demleme başlar, kapalı demleme haznesinde demleme gerçekleşir ve havayla temas etmeden demlenmiş kahve termos içerisine aktarılır.

Demleme işlemi kapalı devre şeklinde, hava ile temas etmeden gerçekleşir. 

Termos Karaf 

Behmor makinelerin 1.2 litrelik karafı çif duvarlı termos şeklinde tasarlanmıştır. Fincan içerisine servis etmesi kolay bir ağız tasarımı mevcuttur. Behmor filtre kahve makinesi demlenmiş kahveyi karaf içerisinde ısıtmaya devam etmez. Termos içerisinde bulunan kahve 2 saate yakın servis sıcaklığında muhafaza edilir. 

Damlama Önleyici 

Termos karaf ve demleme haznesi arasında bulunan mekanizma damlama önleyici olarak görev alır. Termos karaf yerinde değilken demleme devam eder ama demlenen kahve; demleme haznesinden damlamaz. 

Duş Başlığı Su Akıtma

Su akıtma sistemi demleme haznesine sıcak su tek bir noktadan değil, bir çok noktadan akacak şekilde tasarlanmıştır. Böylelikle kahve yatağı içerisinde tüm kahveler sıcak suyla buluşur ve homojen şekilde demlenmiş olur. 

Dahili Gold Filtre

Behmor Brazen Filtre Kahve makineleri Kalita Wave tarzı düz tabanlı kağıt filtreler ile kullanılabilir. Bu filtrelerin özelliği üstün kalitesidir. Piyasadaki en sağlam ve işçiliği en yüsek filtrelerdir. 

Otomatik Açılma Zamanı

Behmor üzerinde otomatik demleme saati ayarlayabilirsiniz. Sabah uyandığınızda kahveniz hazır olsun isterseniz veya gelecek misafirleriniz için önceden hazırlık yapmak isterseniz kullanışlı bir özellik olacaktır. 

Demleme Süresi

Toplam demleme süresi 1.2 litre için 4 dakika civarındadır. (Ön demleme hariç.)

Behmor Filtre Kahve Makinesi hakkında ayrıntılı ir yazı daha okumak isterseniz Behmor Filtre Kahve Makinesi İnceleme - cihanyuce.com

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.